Tanıtım Yazısı Satın Alırken Nelere Dikkat Edilir?

Tanıtım yazısı satın alırken dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır:

  • Tanıtım yazısı satın alacağınız sitenin Pa-da değeri 20 ve üzeri olmalıdır. Pa ve da değerleri yüksek siteler domain ve sayfa otoritesi yüksek sitelerdir. Bu siteler Google gözünde değerli sitelerdir.
  • Tanıtım yazısı satın alacağınız sitenin güncel olmasına dikkat edin. Düzenli olarak içerik girilen sitelere Google arama botları daha sık ziyaret eder. Ayda yılda bir içerik girilen siteleri ise Google botları çok nadir ziyaret eder.
  • Tanıtım yazısı satın alacağınız sitenin çöp site olmamasına dikkat edin. Footerinde binlerce link bulunan, eklenen 10 içeriğin 5-6 tanesi tanıtım yazısı olan siteler çöp sitelerdir. Kategorileri birbiri ile uyumuşuz olan sitelerde çöp sitedir.
  • Tanıtım yazısı satın aldığınız sitelerin ip adreslerinin farklı olmasına dikkat edin. Aynı ip adreste barınan 100 siteden tanıtım yazısı satın almanız aslında 1 siteden tanıtım yazısı almak demektir.
  • Tanıtım yazısı satın aldığınız sitelerin yaşlı olmasına dikkat edin. Yaşlı ve otoriter siteler daha kısa sürede index alır. İndex almayan sitelerden tanıtım yazısı satın almayın. Bir yazının index alıp almadığını öğrenmek için site: yazının linki şeklinde sorgulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir