iPhone kullanıcılarına ‘eyvah’ dedirten hata düzeltildi!

Apple akşam saatlerimnde geçtiğimiz Eylül ayında yayınlanan iOS 17 ve iPadOS 17 işletim sistemi güncellemelerine yeni bir halka daha ekledi ve iOS 17.5.1 ve iPadOS 17.5.1’i yayınladı. 17.5.1 güncellemeleri, iOS 17.5 ve iPadOS 17.5’in piyasaya sürülmesinden bir hafta sonra geldi.

iOS 17.5.1 ve iPadOS 17.5.1, Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne gidilerek uygun iPhone ve iPad’lere kablosuz olarak indirilebilir.

GÜNCELLEME HANGİ HATALARA ODAKLANIYOR?

Apple’ın sürüm notlarına göre, güncellemeler, görüntülerin silindikten sonra bile fotoğrafların yeniden görünmesine neden olabilecek büyük bir sorunu ortadan kaldırıyor.

iOS 17.5 güncellemesini yükledikten sonra eski, silinmiş fotoğraflarının yeniden ortaya çıktığını gören iPhone ve iPad kullanıcılarından çok sayıda şikayet geldi. 2010’a kadar geriye dönük olarak silinen fotoğrafların tekrar ortaya çıkması, kafa karışıklığına ve neler olup bittiğine dair endişeye yol açtı. Apple’ın  verdiği bilgiye göre bu hata bir veritabanı bozulması sorunu sonucu oluşurken iOS 17.5.1 güncellemesi bu sorunu çözecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir