Gece Yattı, Telefonunu Şarja Taktı, Sabah Uyandığında 245.000 Lirası Yoktu

İstanbul’da yaşayan 70 yaşındaki Haydar Demir, dolandırıcıların yeni kurbanı oldu. Sabah saatlerinde ATM’den faturalarını ödeyen Demir, hesabına para yatırdı ve başka bir bankacılık işlemi yapmadı. Gece telefonunu şarja takarak uyudu.

“UYURKEN HESAPLARINI BOŞALTTILAR”

Sabah saat 08.00’de uyanan Demir, telefonunu kontrol ettiğinde açılmadığını gördü. Telefonu kenara koyduktan sonra güncelleme yaptığını fark etti. Yarım saat sonra telefon açıldı ve art arda gelen mesajlarla şok oldu. Para çekme, para gönderme ve kredi çekme mesajlarını gören Demir donup kaldı.

“YETMİYORMUŞ GİBİ ADIMA KREDİ DE ÇEKMİŞLER”

Show Haber’e konuşan Demir, mobil bankacılık uygulamasına girince başına gelenleri öğrendi. Demir, “Hem vadeli hesabımdan para çekiyor, hem vadesiz hesabımdan çekiyor. Esnek hesap kredisi çekiyor. Yetmiyormuş gibi adıma 113 bin TL kredi çekiyor” dedi. Dakikalar içinde 245 bin TL’sinin buhar olduğunu belirterek yaşananlara isyan etti.

“KAN BEYNİME SIÇRADI, KENDİMDEN GEÇTİM”

Yaşadıklarına inanamayan Demir, “Bir kalkıyorum. Gece uyurken hem param gitmiş hem borçlanmışım. Birden bire sıfır. Kan beynime sıçradı. Kendimden geçtim. Elim ayağım birbirine dolaştı, ne yapacağımı şaşırdım. Başıma böyle bir şey geleceği hayatta aklıma gelmezdi” diyerek anlattı.

Haydar Demir, dolandırıcıların yakalanması ve adaletin sağlanması için yetkililerden yardım bekliyor. Bu tür olaylara karşı vatandaşların dikkatli olması ve banka hesaplarını sık sık kontrol etmeleri gerektiği vurgulanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir